Görsel

Boyun kordonunuz üzerinde yer alacak grafik çalışma…
Siparişinizi vermeden önce üründe yer almasını istediğiniz görsel çalışmanızı gönderirsiniz.
Logonuzu ve/veya yazılmasını istediğiniz metni boyun kordonuna eşit aralıklarla ve ardışık biçimde yerleştiririz.
Nihai siparişinizi size göndereceğimiz numuneyi konfirme ettikten sonra gerçekleştirirsiniz.
Görsel çalışmalarınızı bize aşağıdaki formatlarda gönderebilirsiniz:

ai cdr eps gif JPEG PSD TIFF

Renkler

Boyun kordonunuzun rengini belirlerken…
Boyun kordonunuzun rengini belirlerken standart bir renk eşleşmesi sunan Pantone Renk Skalası’nı kullanırız.
Pantone renkleriyle ilgili yeterli bilgi sahibi değilseniz bile, eşleştirmek istediğiniz rengi bize göndermeniz yeterli olacaktır.
Bilgisayarınızın ekranındaki renklerle gerçek hayattaki renklerin monitör renk kalibrasyonuna bağlı olarak farklılıklar gösterebileceğini lütfen unutmayınız.

Teslimat

Hızlı ve adresinize teslimat…
Siparişlerinizi ortalama 5-15 işgünü içerisinde adresinize teslim ederiz.
Bu süreci belirleyen en önemli faktörün sipariş adediniz olduğunu lütfen unutmayınız.
Türkiye sınırları içinde vereceğiniz siparişlerinizde ürün teslimatında nakliye bedeli ödemezsiniz.

Tasarım

Boyun kordonlarımızın farklı dokularının özellikleri:
STN – Yumuşak ve pürüssüz yüzeyli, sık dokunmuş, inelastik dokuma çeşidimizdir.
GRG – Dokusunda enine çizgileri olan, sık dokunmuş, inelastik dokuma çeşidimizdir.
TRS – Dokusunda çaprazlama çizgileri olan, seyrek dokunmuş, elastik dokuma çeşidimizdir.
CRP – Dokusunda çaprazlama çizgileri olan, sık dokunmuş, elastik dokuma çeşidimizdir.
JKR – Dokusunda diagonal çizgileri olan, sık dokunmuş, inelastik dokuma çeşidimizdir.

Seçeneklerinizi daha rahat görebilmeniz amacıyla boyun kordonunu 4 bölüme ayırdık. Boyun kordonu bir uçtan diğerine yaklaşık 850mm dir. Belirleyeceğiniz görsel çalışma ürün boyunca eşit aralıklarla ardışık biçimde yer alacaktır. Ürünün dokusuna, üzerinde kullanılacak baskı tekniğine ve eninin ölçüsüne siz karar
verirsiniz.üzerinde kullanılacak baskı tekniğine ve eninin ölçüsüne siz karar verirsiniz. Boyun kordonuna, çekilme, sıkışma gibi acil ve istenmeyen durumlarda
kolayca açılabilen ve yaralanmaları önleyici nitelikteki opsiyonel güvenlik kilidi eklenebilir.

Ödeme

Kolay ve esnek ödeme prosedürü…
Fiyat teklifimizi ve ürünle ilgili görsel çalışmayı kaşelemek suretiyle konfirmasyonunuzu yazılı olarak şirketimize bildirirsiniz.
Toplam fatura bedelinin %35’i yazılı siparişiniz ile birlikte peşin; bakiye ürün teslimatında 30 günlük çek olarak tahsil edilir.
Türkiye sınırları dahilindeki fiyatlarımız YTL cinsinden olup, KDV hariç net fiyatlarımızdır.

Sözleşme Koşullarımız

Müşterilerimizle olan ticari ilişkilerimizi başka herhangi bir yazılı anlaşma yapmadığımız durumlarda öncelikli olarak aşağıdaki şartlar belirler:

Sipariş
Müşterilerimiz tarafından telefon veya e-posta aracılığıyla aktarılan verilerin ve gönderilen siparişlerin Lanyard İstanbul açısından bağlayıcılık hükmü yoktur.
Sipariş, müşterinin antetli kağıdına kaşeli olarak, ofis yazışması şeklinde yapıldığında bağlayıcılık arzedecektir. Lanyard İstanbul, web sitesinde, kataloglarında veya fiyat listelerinde yeralan fiyatları önceden haber vermeden değiştirebilme hakkına sahiptir.

Ödeme
Lanyard İstanbul, ön ödemesi gerçekleşmemiş veya ön ödemesi çek ile yapılmış siparişlerde çek tutarı tahsil edilemediğinde siparişlerin üretimine başlamama hakkına sahiptir.Ön ödeme yapıldıktan sonra müşterinin hiçbir durumda siparişinden vazgeçme, ön ödemesinin iadesini talep etme hakkı yoktur. Sipariş edilen ürünlerin tamamının üretimi tamamlanmış ise müşteri kalan bakiyeyi de ödemekle mükelleftir.

Nakliye ve Teslimat
Aksi belirtilmedikçe ürünlerin nakliyesinde doğabilecek riskler müşterinin sorumluluğundadır. Müşteri, ürünler kendisine teslim edildiğinde ürünlerde eksiklik, kusur veya hasar durumu bulunup bulunmadığını nakliye memuru nezdinde tespit etmelidir.Sevk irsaliyesini ‘’Ürünleri tam ve eksiksiz olarak teslim aldım’’ şeklinde imzalamış müşteri, daha sonra ürünlerin eksik veya kusurlu olduğuna dair hiçbir hak iddia edemez. Sevk irsaliyesindeki imzanın müşterinin çalışanı veya acentası olması durumu değiştirmez.

Depolama
Ürünler tamamlanıp nakliyeye hazır olduğunda müşteri herhangi bir sebeple ürünleri teslim almayı veya ürünlerin kendi adresinde teslim edilmesini reddederse, Lanyard İstanbul ürünleri  depolamakla sorumlu tutulamaz.Müşterinin talebi ve sorumluluğu doğrultusunda Lanyard İstanbul ürünleri belli bir ücret mukabili sigortalattırabilir.

Grafik Çalışması
Müşterinin göndereceği veya yapılmasını isteyeceği grafik çalışma, müşteriye siparişi öncesinde ‘’Nihai Tasarım Kanıtı’’ şeklinde sunulacaktır. Müşterinin tasarım kanıtını onaylaması ve ön ödemesini yapması ile birlikte sipariş o tasarım ile kesinlik kazanır.Müşteri hiçbir şekil şartta grafik tasarımda değişiklik yapılmasını isteyemez. Lanyard İstanbul müşteri onaylı tasarım kanıtı üzerinde grafik, metin, varsa diğer hataları düzeltmekle sorumlu tutulamaz.
Lanyard İstanbul, üretim metoduna uygun olmayabilecek herhangi bir grafik tasarımı reddetme ve üretmeme hakkını saklı tutar.

Tazminat
Müşteri, üründe kullanılacak görsel çalışma ile ilgili tüm telif haklarına ve gerekli kullanım iznine haiz olduğunu garanti etmelidir. Lanyard İstanbul, üründe yer alan grafik çalışma dolayısıyla ihlal edilebilecek her nevi telif haklarından doğan sorumluluğu üzerine almayı reddetme hakkına sahiptir.Müşteri, kullanılmasını istediği görsel çalışmanın Türkiye’de üçüncü şahısları karalamayan, patent, marka ve telif haklarını ihlal etmeyen nitelikte olduğunu garanti etmekle mükelleftir.
Müşteri, kendi kusuru veya art niyetinden kaynaklanan muhtemel patent, marka ve telif hakları ihlali dolayısıyla doğabilecek her nevi yazılı iftira, karalama
kampanyası, tazminat sonucu doğuracak dava gibi neticelerde Lanyard İstanbul’un karşılaşabileceği her türlü yaptırımı maddi ve manevi tazmin etmekle mükelleftir.

Fazla veya Eksik Tedarik
Lanyard İstanbul, sipariş edilen adedin %5’i oranında fazla veya eksik ürün tedarik etme hakkını saklı tutar. Eksik sayıda ürün tedariği, toplam fatura bedelinden iskonto edilirken; fazla sayıda ürün tedariği müşteriye fatura edilecektir.

Sorumluluk
Yukarıdaki koşul ve şartlarda meydana gelebilecek bir uygunsuzluk veya beklenmeyen durum neticesine bağlı olarak müşterinin uğrayabileceği zarardan Lanyard İstanbul sorumlu tutulamaz.

Fors Majör
Lanyard İstanbul, yukarıdaki sözleşmeden doğan tüm yükümlülüklerini iyi niyetle, eksiksiz olarak yerine getirme çabasında iken kendi sorumluluğu dışında doğabilecek herhangi olumsuz koşul veya mücbir sebepten kaynaklanabilecek hata veya gecikme dolayısıyla sorumlu tutulamaz.

Şikayet
Müşteri, tüm şikayetlerini ürün tesliminden itibaren en geç 5 gün içerisinde Lanyard İstanbul, İstanbul Tekstil ve Promosyon Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. Kirazlı Caddesi Sanayi Sokak Zaza Han No:50/A 34540 Güneşli İstanbul Türkiye adresine yazılı olarak yapmalıdır.

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
tüp mide, mide küçültme ameliyatı
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
En güzel cami halısı burda.
En güzel cami halısı burda.
mide botoksu
Etiket üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir.
En güzel cami halısı ve cami halıları burda. dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Cami Halısı Camilerimizin zeminlerine döşenen ve girişte insanların ilk gözüne çarpan dekor ürünüdür. Bunun için doğru renk desen ve motifte ve en kaliteli halı seçmek bizim için önemlidir. Üretimini yaptığımız cami halıları birbirinden farklı renk motif ve iplik çeşidine kadar çok fazla çeşit içermektedir. Amacımız; Camilerin iç mimarisinin rengine ve dokusuna yakışacak türde en uygun halı bulmaktır. Cami Halıları, cemaatin rahat ibadet edebilmesi ile beraber betonarme zeminin kaplanması düşünülerek üretilen bir halı türüdür. Halının cami halısı olması için gerekli birkaç husus var. Bunlarda en başı kaliteli bir iplikten üretilmesidir. Cami halısındaki bu kalite ise halının dokumadaki sıklığına bağlı. Cami halılarının kaliteli olmalarının bu denli önemli olmasının altında yatan unsursa kullanım amacındadır. 7/24 halka açık bir yerin olan estetik görünmesiyle beraber konforu da cami için büyük önemlidir. Bu noktada cami halısı üzerinde ki desenler sade olmalıdır.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide botoksu uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Nasıl uygulanır?

Anestezi Hekimi eşliğinde endoskopik yöntemle kesisiz olarak mideye ulaşılır ve mide içerisinde ortalama 20 noktaya yapılan Botulinum toksini sayesinde uzun açlık süresi, geç acıkma, iştah kontrolü ve çabuk doyma gibi etkiler kazandırılan hasta hızla kilo verir.

İşlem endoskopik yolla, ameliyat riskine girmeden ve özel bir hazırlığa gerek duyulmadan yapılabilmekte ve 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. 1-2 saat sonra kişi sosyal yaşantısına dönebilir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir.

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide botoksu aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Bu işlem bir ameliyat değildir. Ancak hasta seçimi önemlidir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve ameliyat ile başarı elde edilebilecek hastalarda mide botoksunun çok faydalı olmayacağını söylemek gerekir. Bu noktada fazla kiloları olan ama ameliyat edilecek kadar da obez olmayan ve kilo vermek isteyen hastalar ideal hasta grubunu oluşturur. Midesinde ülser veya gasrit olan hastalarda ise öncelikle bu hastalıkların uygun tedavisi gerçekleştirildikten sonra mide botoksu uygulanabilir.

Salda Gölü, turkuaz tutkusu olan herkesin yoluna çıkmak zorunda olduğu bir yerdir. Bir krater gölü olan Salda suları, camın karnından başlar ve en derin yerlerde çivit mavisi oynar. Ve bunda çok gizemli bir şey var. Kasesi volkanik bir patlama ile oluştuğundan mavisi derin ve 184 metre derinliğinde Türkiye’nin en derin göllerinden biridir. Salda’nın beyaz bir kaya sahili var. Uzaktan kaya sanıyorsunuz ama onu aldığınızda kolayca yenilebilen beyaz bir tortu olduğunu görüyorsunuz. Bilimde stromatolik kayalar olarak bilinen bu yapılar Mars’ta da bulunur, bu nedenle kızıl gezegenin milyonlarca yıl önce Salda’ya benzediği düşünülmektedir. Mars’ta zaman içinde nehirler ve göller olduğunu gösteren izler var. Şu ana kadar, Salda yerlilerin piknik yapmaya geldiği bir yer. Eskiden insanlar sık sık dışarı çıkmıyorlardı. İlginç bir şekilde gelenler daha fazla yabancı turist olurdu. Bu yıl, motorcular motosikletçilerin, bisikletçilerin yeni radarına girmeye başladı. Tekne kiralayıp kürek çekebileceğimizi söylediğimizde hiçbir şey bulamadık. Ama balon turizminin yakında başlayacağına dair söylentiler var. Özetle, satın alabileceğiniz bir hizmet yok, ziyaret edecek bir yer yok. Salda’da ne kadar eğlendiğiniz, ne kadar eğlendiğinize çok paralel.
Botoks esas olarak ciltte kırışık azaltmak amacıyla çok yaygın kullanılmaktadır ve tehlikeli bir yan etkisi bilinmemektedir. Mide küçültme ameliyatı uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Botoks işlemleri genel olarak estetik operasyonlarda, ciltteki kırışıklıkları azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu noktada hem estetik, hem de obezite tedavisi amaçlı yapılan botoks uygulamalarının uygun hastalara yapıldığında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hastalığı yaşayan, botoks alerjisi olduğunu düşünen ve gastrit, ülser vb. mide rahatsızlığı olan hastalar durumlarının hekimlerine belirtmeli ve gerekli tetkiklerin yapıldığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra hastaların botoks uygulaması yaptırırken tecrübeli bir hekim ve tam donanımlı bir hastane tercih etmeleri büyük önem taşımaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmanın Faydaları?

Bu ameliyat ile vücuttaki fazla kilonun ortalama %60'ı oldukça kısa sürede kolaylıkla verilir. Mide bağırsak sistemindeki yiyecek geçiş sisteminde bir değişikliğe gerek kalmaz. Mide küçültme ameliyatından sonra metabolik bozukluklar daha çabuk sürede düzelir.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Tüp mide ameliyatı kapalı yapıldığı için, ameliyat sonrası ağrı çok azdır ve estetik sonuçlar da oldukça başarılıdır. Fotoğrafta ameliyat olan bir hastanın ameliyattan 10gün sonrası durumu paylaşılmış, birkaç ay sonra da bu çizgiler de hemen hemen kaybolmuştur. Hastalar, ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilir ve 3. günde evlerinde, 6 ila 7. günde de işlerine dönebilirler

Mide Botoksu Kimler için Uygundur?

Mide Kelepçesi Ameliyatı: Bu operasyonda tüp mide ameliyatından farklı olarak, mide kelepçesi ameliyatının geri dönüşü mümkündür. Midenin üst kısmındaki cep daha küçüktür ve gıdalar tüketildiğinde bu cep hemen dolduğundan dolayı tokluk daha çabuk hissedilir. Hasta istediği kiloya eriştiğinde isterse gastrik bandı çıkartılır.